Valmentajat ja ohjaajat

Kellon TU:n voimistelujaoston valmentajia ja ohjaajia keväällä 2022

Jenna Annanperä

  • Nuppuset
  • Voimistelukoulu -koulutus
  • Apuvalmentajana vuodesta 2019 lähtien

Saana Heinilä

  • Iksiat
  • 1-tason valmentajaloulutus
  • Valmentajana vuodesta 2014 lähtien



Reetta Moilanen

  • Kello Pre Junior, Linaria 10
  • Ammattivalmentajatutkinto ja lajitutkinto
  • Voimisteluliiton kouluttaja
  • 14-16 vuotiaiden ikäkausivastaava
  • Valmentajana vuodesta 2008 lähtien

Katariina Heikkilä

  • Kello Kilpa Junior, Kello Kilpa Team
  • I-tason valmentajakoulutus
  • Tuomarikoulutus 2
  • Ohjaajana vuodesta 2016 lähtien

Satu Hämeenniemi

  • Liikuntaleikkikoulu
  • Voimistelukoulu-koulutus
  • Ohjaajana vuodesta 2020 lähtien

Ilona Jaatinen

  • Stellaria K ja H
  • Voimistelukoulu - koulutus
  • I-tason valmentajakoulutus käynnissä
  • Apuvalmentajana vuodesta 2020 lähtien

Eveliina Jaara

  • Tiarellat
  • Voimistelukoulustartti
  • Apuvalmentajana vuodesta 2022 lähtien

Emmi Jukuri                     

  • Stellaria H
  • I-tason valmentajakoulutus
  • Valmentajana vuodesta 2012 lähtien





Emmi Kaikkonen

  • Kello Kilpa Junior, Kello Kilpa Team, Elea

Klaudia Kaltakari

  • Tiarellat
  • Voimistelukoulu-koulutus
  • I-tason valmentajakoulutus käynnissä
  • Valmentajana vuodesta 2018 lähtien

Janita Karppinen

  • Stellariat, Tiarellat
  • I-tason valmentajakoulutus
  • Ammattivalmentajatutkinto ja lajitutkinto
  • Tuomarivastaava
  • Voimisteluliiton Kansallisen tuomaritoiminnan kehittämisen työryhmässä
  • Valmentajana vuodesta 2012 lähtien

Rebekka Kellokumpu

  • Nuppuset
  • ohjaajana vuodesta 2021 lähtien

Milla Korpela

  • Linariat
  • Jumppakoulu-valmentajakoulutus
  • Ohjaajana vuodesta 2016 lähtien

Jenni Krankka

  • Linariat, Kello Pre Junior
  • Linariaoiden ikäkausivastaava
  • III-tason valmentajakoulutus
  • I-tason tuomarikoulutus
  • Ohjaajana vuodesta 1999 lähtien

Helka Kuismin

  • Tiarellat
  • Voimistelukoulustartti
  • Apuvalmentajana vuodesta 2022 lähtien

Ella Meriläinen

  • Stellaria K
  • Voimsitelukoulustartti
  • Apuvalmentajana 2022 lähtien

Roosa Meriläinen

  • Nuppuset
  • Voimistelukoulu-valmentajakoulutus

Janika Multamaa

  • Linariat
  • Voimistelukoulu -koulutus
  • Apuvalmentajana 2019 lähtien

Jenni Mäkikangas

  • Tiarellat
  • Voimistelukoulu-koulutus
  • Valmentajana vuodesta 2018 lähtien

Olga Ojala

  • Linariat
  • Apuvalmentajana vuodesta 2021 lähtien

Olivia Palola

  • Nuppuset
  • Voimistelukoulu -koulutus 
  • Apuvalmentajana vuodesta 2020 lähtien

Katriina Pasanen

  • Araliat
  • I-tason valmentajakoulutus
  • Valmentajana vuodesta 2017 lähtien

Kaisla Pihlajakoski

  • Araliat
  • Voimistelukoulustartti
  • Apuvalmentajana vuodesta 2022 lähtien

Hanna Pikkarainen

  • Araliat
  • Voimistelukoulu -koulutus
  • Apuvalmentajana vuodesta 2019 lähtien

Mari Rantakokko

  • Linariat
  • Jumppakoulu-valmentajakoulutus
  • Valmentajana syksystä 2015 lähtien

Pihla Rautio

  • Nuppuset ja Linaria X
  • apuvalmentajana vuodesta 2021

Sonja Saarinen

  • Tiarellat
  • Voimistelukoulustartti
  • apuvalmentajana vuodesta 2021

Mari Särkiniva

  • Tiarellat
  • Voimistelukoulu-koulutus
  • Tuomarikoulutus 3
  • Valmentaja vuodesta 2019 lähtien

Lumi Taskila

  • Araliat
  • Voimistelukoulustartti
  • Apuvalmentajana vuodesta 2022 lähtien

Hanna Tirkkonen

  • Kello Kilpa Junior, Kello Kilpa Team, Elea, Esikot ja Voimistelukoulu Nuppuset
  • I-tason valmentajakoulutus
  • Valmentajana vuodesta 2014

Laura Tirkkonen

  • Kello Pre Junior, Kello Kilpa Junior, Kello Kilpa Team, Elea, Stellaria K, Araliat, Esivalmennus Nuppuset
  • II-tason valmentajakoulutus
  • Valmentajana vuodesta 2015 lähtien

Anni Tuovila

  • Tiarellat ja Horsmat
  • I-tason valmentajakoulutus
  • 2KH-tason tuomarikoulutus 
  • Valmentajana vuodesta 2021 lähtien

Essi Viitala

  • Iksiat Adea
  • I-tason valmentajakoulutus
  • tuomarikoulutus 3
  • Valmentajana vuodesta 2020 lähtien

Jaana Ukonaho

  • Araliat

Erja Ukkola

  • Pionit ja Araliat
  • Ammattivalmentajatutkinto
  • I-luokan tuomari
  • Valmentajana vuodesta 1983 lähtien
  • Voimistelujaoston lasten ja nuorten liikunnan vastaava
  • Voimisteluliiton alueellisen seura- ja voimistelutoiminnan asiantuntijaryhmän jäsen

Karoliina Ukkola

  • Kello Pre Junior ja Araliat
  • Voimistelukoulu-valmentajakoulutus
  • Ohjaajana vuodesta 2017 lähtien

Laura Vasko

  • Kello Pre Junior
  • Voimistelukoulu -koulutus 
  • I-tason valmentajakoulutus käynnissä
  • Apuvalmentajana vuodesta 2019 lähtien

Maria Vasko

  • Linariat
  • Voimistelukoulu-valmentajakoulutus

Anni Vesa

  • Nuppuset
  • Apuvalmentajana vuodesta 2021 lähtien

Pinja Virtala

  • Iksiat, Horsmat
  • Voimistelukoulu-valmentajakoulutus
  • Valmentajana vuodesta 2017 lähtien

 kuvat: Jukka Hämeenniemi